Partizan +48 protiv Slobode!

Crno-beli naneli katastrofalan poraz nedoraslom protivniku 102:54 (31:10, 25:14, 24:9, 22:21) u igri mačke i miša

• 2

Branilac titule i  vodeći tim  košarkaške Superlige, Partizan, naneo je slobodi katastrofalan poraz u 11. kolu, 102:54, čak 48 poena razlike. Sve je bilo jasno već posle prve četvrtine u kojoj su crno-beli stekli ogromnih 31:10.

Utisak je da su Užičani došli u Beograd sa već razvijenom belom zastavom i da nisu ni pomišljali na eventualno iznenađenje.

Domaćini su se malo "smilovali" u završnoj četvrtini, i nisu naneli Slobodi još teži poraz, mada su to mogli, a prednost je prelazila i 50 razlike.

U ekipi Partizana petorica košarkaša postigli su dvocifren broj poena, najviše Lovernj 22, Bertrans je dodao 15, Milosavljević i Lučić po 13, Musli 11.

U tužnom izdanju ekipe Slobode Vasić je zabeležio 10 poena.

U poslednjoj utakmici kola Vojvodina je kao gost pobedila u nišu tim Konstantina 86:69.