Bomba Rikelmea za pobedu Boke (VIDEO)

Talentovani Argentinac je u 25. minutu pogodio sa preko 30 metara i eliminisao branioca trofeja iz Kopa Libertodores Korintijans

• 0

Boka Juniors je u osmini finala eliminisala brazilski Korintijans jer je u dve utakmice imala bolju gol-razliku - 2:1.

Prvu utakmicu Boka je na svom terenu pobedila sa 1:0 a meč u gostima je završila sa, za Boku odgovarajućih, 1:1.

Fantastično je odigrao Huan Roman Rikelme, koji je u 25. minutu maestralnim golom sa velike udaljenosti matirao Kasija.

Iako su fudbaleri Korintijansa postigli iznenađujući pogodak početkom drugog poluvremena, nisu imali snage za preokret, te je ekipa Boke prošla u četvrtfinale.

Zanimljivo je to da u Argentinskom prvenstvu Boki trenutno "ne cvetaju ruže" , jer je na pretposlednjem mestu.

Pogledajte majstoriju Rikelmea koja je pokazala zašto je i dalje on jedan od najboljih igrača sveta.

U drugoj utakmici te večeri, Kopa Libertadores, vodio se okršaj između argentinskih klubova koji je dobila ekipa Njuels Old Bojsa protiv Velez Sarfilda sa rezultatom 2:1 i time nadoknadila minus iz poraza na svom terenu od 0:1.