BUNDES: Bajern goleadom završio kampanju, Fortuna ispala!

Sejad Salihović sa dva gola, oba iz penala, za pet minuta pobedio Borusiju iz Dortmunda. Šalke u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Augsburg u baražu za opstanak u Bundes društvu

• 0

Dva penala svirana u pet minuta protiv Borusije iz Dortmunda i preokret šampiona u Menhengladbahu sa sedam golova obeležili su poslednje kolo 50. izdanja Bundeslige. Bajern je u 10. minutu gubio sa 1:3, a onda je stvari "u svoje noge" uzeo Riberi. On je sa tri pogotka "obrnuo" skor čime su Bavarci trijumfalno završili kampanju.

Za razliku od Bajerna, koji je sa 4:3 pobedio Borusiju, u London sa "minusom" idu Jirgen Klop i njegovi izabranici iz Dortmunda. Sejad Salihović je sa dva gola sa "kreča", u 77. i 82. minutu naterao vicešampione Bundesa i finaliste Lige šampiona da pognute glave napuste stadion u Dortmundu. Ipak, poraz nije bio skup pošto su poziciju koja im garantuje učešće u najelitnijem takmičenju odavno obezbedili. Kako su poslednji uspesi popravili nemački koeficijent, direktno u LŠ ide i Bajer.

Šalke će u kvalifikacije, a to mesto su obezbedili u poslednjem kolu, u gostima, zasluženim trijumfom nad Frajburgom, koji se takođe borio za Evropu. Momci iz Gelzenkirhena slavili su sa 2:1, ali će Frajburg, zbog rezultata konkurenata u Ligu Evrope zajedno sa Ajntrahtom. Na korak od izlaska iz Nemačka bila je i Borusija iz Menhengladbaha. Borusija koja je iznenadila Jupa Hejnkesa i posle deset minuta imala, spomenutih, 3:1. Međutim, nisu izdržali... Šansu je imao i Hamburger, ali ih je na svom terenu izgubio od Bajera golom Kislinga u 90. minut.

Za kraj, elitu napuštaju Grojter firt, i Fortuna iz Dizeldorfa, dok će u baraž Hofenhajm.