SPEKTAKL: Deset golova ispratilo Fergija u penziju! (VIDEO)

Neverovatan meč u Birmingemu gde je VBA uspeo da sa 5:2 dođe do ''velikih'' 5:5 i rastuži sve navijače sa ''Old Traforda. Čelsi i Arsenal u Ligi šampiona

• 0

Kakav kraj Premijer lige! Odavno je već poznato ko je šampion (Mančester junajted) i ko su putnici u niži rang (Reding, Vigan i KPR), ali su, uoči poslednjeg kola, skoro sve oči bile uprte u Birmingem i susret u kojem je legendarni Aleks Ferguson po poslednji put u karijeri predvodio ekipu Junajteda.

Kao i u prvom meču kada je preuzeo ''đavole'' davne 1986. godine (Oksford 2:0) Ferguson ni na svom poslednjem nije uspeo da trijumfuje, iako je njegov tim u dva navrata imao tri gola viška protiv VBA. Na kraju, neverovatnih 5:5 i poslednje ''Good bye'' čuvenom ''Seru''.

Već posle 30 minuta igre Junajted je imao tri gola prednosti. Kagava je pogodio u šestom, Olson autogolom povisio na 2:0 da bi Binter u 30. minutu postigao pogodak za 3:0. Zanimljivo, holadskom beku je ovo drugi gol u prvenstvu, a prvenac je postigao upravo u prvom kolu na svom debiju za ''đavole''.

Čovek koji je pokvario odlazak Fergusona svakako je Lukaku koji je sa tri pogotka naterao na suze mnoge navijače sa ''Old Traforda'' Belgijanac je mrežu tresao najpre u 50, da bi za samo pet minuta (82, 86 minut) stavio ''krunu'' na ovaj meč i neverovatnih 5:5. Strelci za Junajted bili su još Van Persi u 53. i Čičarito u 63. minutu dok su za VBA pogađali Morison u 40. i Mulumbu u 81. minutu

Nema sumnje da bi pobeda bilo nešto najlepše Fergusonu za penziju, ali Škot nema za čime da žali. Da budemo iskreni, gledajući kroz Fergijevu karijeru, ne verujemo da bi se Škot baš zadovoljio da je otišao sa 0:0 tako da ovim spektaklom i te kako može da bude zadovoljan. Doveo je ove sezone Junajted do 20. jubilarne titule i postavio temelje modernog kluba koji je sa pravom predao u ruke čoveku koji će ga naslediti - Dejvidu Mojesu.

Pored Škotovog poslednjeg meča oči su takođe bile uprte i u londonski trio koji se borio za Ligu šampiona - Čelsi, Arsenal i Totenhem.

Aktuelni osvajač Lige Evrope i prošlogodišnji prvak Evrope Čelsi je u poslednje kolo ušao sa najboljim šansama da se direktno plasira u LŠ što je na kraju i učinio zahvaljujući pobedi protiv Evertona rezultatom 2:1 i španskom tandemu Mata - Tores. Sjajni vezista je već u sedmom minutu doveo Čelsi u prednost koju je Nejsmit već u 14. minutu anulirao i uneo zebnju među navijačima ''plavaca''. Gol odluke i plasman u najelitnije fudbalsko takmičenje postigao je često osporavani Fernando Tores u 76. minutu na asistenciju Viktora Mozesa.

Ubedljivo najteži zadatak imao je Arsenal koji je morao da pobedi na neugodnom gostovanju u Njukaslu kako bi zadržao makar šanse da ide u kvalifikacije. Uspele su ''topdžije'' da trijumfuju zahvaljujući golu Košćelnog u 52. minutu i tako završe sa bodom više od Totenhema koji je uspeo da ''slomi'' Sanderlend tek u samom finišu fenomenalnim pogotkom Gereta Bejla.