KOPA LIBERTADORES: Borhin Santa Fe ubedljiv u gostima (VIDEO)

Tim nekadašnjeg napadača Crvene zvezde, zahvaljujući pobedi od 3:1, praktično obezbedio prolaz u polufinale

• 0

U prvoj utakmici četvrtfinala Kopa Libertodoresa, kolumbijski Santa Fe pobedio je peruansku ekipu Reala Garsilasoa rezultatom 3:1, dok su brazilski Fluminense i paragvajska Olimpija odigrali bez golova.

Gostujući Santa Fe je golovima Meze u 20, Medine u 23. i Kuere, posle greške protivničke odbrane, u 54. minutu vodila sa ubedljivih 3:0, ali je ekipa Garsilasoa sjajnim pogotkom Ramua u 64. minutu smanjila na konačnih 3:1.

Ovim rezultatom kolumbijska ekipa je došla na korak od polufinala čime su izjednačili najbolji rezultat iz 1961. godine, kada su takođe ušli među četiri najbolje južnoameričke ekipe.

Bivši napadač Crvene zvezde Kristijan Borha ušao je u igru u 57. minutu umesto strelca trećeg gola Kuere.

Utakmicu Fluminensea i Olimpije obeležile su propuštene šanse na obe strane, ali je meč završen bez golova, tako da će obe ekipe kretati od nule u revanš meču u Paragvaju.

U preostalim utakmicama sastaju se Atletiko Minero - Tihuana i Boka Juniors - Njuels Old Bojs.