Partizan lagano poveo u plej-of seriji!

Vojvodina je savladana u "Pioniru" rezultatom 79:54 (21:18, 19:11, 23:12, 16:13). Odlične partije Davisa Bertansa i centara crno-belih

• 1

Košarkaši Partizana zabeležili su prvu pobedu u plej-of seriji protiv novosadske Vojvodine rezultatom 79:54  (21:18, 19:11, 23:12, 16:13).

Navijači u "Pioniru" dočekali su trenera Duška Vujoševića ovacijama, koji je bio u društuv nekadašnjeg asa Dušana Kecmana.

Najefikasniji na utakmici bili su Davis Bertans sa 22 poena, Dejan Musli sa 12 poena i 11 skokova i Vladimir Lučić sa 11 poena. Na drugoj strani su to bili nikola Marković sa 12 i Dragan Zeković sa 10.

Obe ekipe su počele nervozno utakmicu, što najbolje govori i to da prvih tri minuta nije bilo koševa. led je probio kapiten crno-belih Lučić. Pridružili su mu se Lovrenj i Milosavljević za odlepljivanje na lus osam,. Krajem prve deonice, Vojvodina stiže do izjednačenja preko Stojačića i Zekovića, ali serijom od 5:0, Partizan ipak na odmor odlazi sa blagom prednošću.

Mnogo bolju igru prikazali su crno-beli u drugoj deonici, pogotovo u odbrani. Tome svedoči serija 19:2, u kojoj se najviše istakao raspoloženi Bertans šutem sa distance. Partizan je poveo 40:23, a do kraja poluvremena je Vojvodina uspela da smanji na pristojnih 11 poena zaostatka.

U nastavku je na kratko bila repriza prve četvrtine, pa je Vojvodina prešla u jednocifren zaostatak. Od Bogdanovićeve trojke, crno-beli opet preuzimaju sve konce, i uglavnom preko centara Muslija i Lovrenja potpuno gaze nadu Vojvođanima da mogu do preokreta. Bogdanović novom trojkom donosi i 60. poen crno-belima, a +20 donosi Bertans novim sjajnim zakucavanjem 20 sekundi do kraja deonice .

Lovernj je na dva minuta pre kraja treće deonice doveo Partizan na maksimalnih "plus 18" - 57:39. Nedugo zatim Bogdanović trojkom donosi 60:41 za branioca titule, a toliko željenih 20 razlike Partizanovoj publici donosi Bertans sjajnim zakucavanjem - 62:41 na 20 sekundi pre kraja.

Taj potez je bio i konačan udarac za Vojvodinu koja se u poslednjoj četvrtini, bez mnogo koševa, predala.

Drugi meč na programu je u četvrtak od 21 sat u Novom Sadu.