Bordou kup Francuske! (VIDEO)

U dramatičnom meču Žirondinci dvaput vodili, Evijan stizao da bi Bordo do pobede 3:2 konačno stigao u 89. minutu drugim golom Dijabatea

• 1

Fudbaleri Bordoa osvojili su po četvrti put Kup Francuske pobedom 3:2 u uzbudljivom meču finala protiv Evijana, odigranom na nacionalnom stadionu u Sen Deniju.

Favorizovani Žirondinci poveli su u završnici prvog poluvremena preko Dijabatea u 39 minutu.

U nastavku već posle minut dosuđen je penal za Bordo, posle prekršaja Miloša Ninkovića nad Dijabateom koji je i izveo jedanaesterac. Međutim, golman Lake odlično je intervenisao i sačuvao mrežu.

Evijan je izjednačio preko Sagboa u 51, da bi već u 53. minutu Bordo ponovo poveo golom Savea iz sumnjive pozicije.

Đa Đeđe donosi novo izjednačenje u 70. minutu, a kada su mnogi pomislili da će utakmica otići u produžetke Diajbete u 89. minutu donosi Bordou kup posle 26 godina, ujedno prvi trofej od 2009. kada su osvojeni prvenstvo i Liga kup.

Podsetimo, početkom sezone Bordo je eliminisao Crvenu zvezdu iz plej-ofa za Ligu Evrope.