Brazilska samba deklasirala Francuze (VIDEO)

Pobedom protiv ''trikolora'' rezultatom 3:0, domaća selekcija napravila sjajnu uvertiru pred predstojeći Kup konfederacija

• 0

Buđenje Brazila u pravo vreme! Pobedom protiv Francuske rezultatom 3:0 (0:0) u prijateljskom meču odigranom u Porto Alegreu, petostruki svetski šampion je napravio sjajnu uvertiru za predstojeći Kup konfederacija, čiji su i domaćini.

Podmlađeni sastav Francuske se držao dobro sve do početka drugog poluvremena kada je Oskar doveo domaći tim u 52. minutu u vođstvo. Francuzi su najbolju priliku imali posle greške Davida Luiza, koji umalo nije postigao autogol.

Selektor Brazila Luis Felipe Skolari je u nastavku pružio šansu rezervistima da se razigraju što su mu oni višestruko vratili. Najpre je vezista Lacija Ernanes u 85. minutu matirao Lorisa da bi konačan rezultat postavio Lukas Mura golom iz penala u nadoknadi vremena.

Bila je ovo tek druga pobeda Brazilaca u poslednjih devet utakmica i prva pobeda nad Francuskom još od 1992. godine.