EP ZA KOŠARKAŠICE: Neubedljive Srpkinje u drugom krugu

U poslednjoj utakmici C grupe izabranice Marine Maljković pobedile Letoniju sa 62:56 i obezbedile nastavak takmičenja. U grupi F igraće protiv tri prve ekipe iz D grupe, gde su Belorusija, Litvanija, Češka i Hrvatska

• 0

I pored partije kojom ne bi smele da se hvale, najbolje košarkašice Srbije ostaju aktivne učesnice Evropskog prvenstva koje se igra u Francuskoj. One su u poslednjoj utakmici C grupe pobedile Letoniju sa 62:56 (20:14, 11:10, 12:12, 19:20) i obezbedile nastavak takmičenja.

Pet minuta angažovane i precizne igre u oba smera, u prvoj četvrtini i deset viška (24:14, 12. minut) bilo je, ispostaviće se, krucijalno za ishod ovog meča. Naime, dok su izabranice Marine Maljković kontrolisale skok, sve je bilo kako treba. Onog momenta kada su izgubile dominaciju pod reketima, Letonke su uspele da smanje, a onda samo sopstvenom krivicom 7-8 minuta da budu na "korak" za našim devojkama.

U sedam minuta treće deonice Srbija je postigla samo tri poena (trojka Ane Dabović), a Letonija je do tada šutirala za tri samo 1/13. Dva poslednja minuta Srbija je uspela da odigra solidno, da pogodi nešto iz igre i da na poslednji mali odmor ode sa 43:36.

Letonke se nisu predavale, pa su u 35. minutu stigle do 48:48. To je bilo sve... Ivanka Matić i Nevena Jovanović su sa pet vezanih poena prednost podigle na 55:50. Pobedu je sa penala osigurala Nevena Jovanović, iako su protivnice imale napad za produžetak. Međutim, igra koja je prikazana protiv evidentno najslabije ekipe u grupi ne može da ohrabruje, pošto se sada devojke ukrštaju sa tri ekipe iz grupe D u kojoj su Belorusija, Litvanija, Hrvatska i Češka.