Forlan doneo pobedu Urugvaju u jubilarnom 100. meču! (VIDEO)

Najbolji igrač SP u Južnoj Africi strelac je pobedonosnog gola za šampiona Južne Amerike u pobedi nad Nigerijom sa 2:1 na Kupu konfederacija

• 0

Fudbaleri Urugvaja savladali su Nigeriju sa 2:1 u drugom kolu B grupe Kupa konfederacija u Brazilu i praktično su obezbedili plasman u polufinale jer im je preostao meč sa Tahitijem, dok će Nigerija na megdan Špancima, svetskim i evropskim prvacima.

Igrač odluke meča odigranog u Salvadoru pred nešto više od 25.000 gledalaca bio je iskusni Dijego Forlan. Najbolji igrač SP u Južnoj Africi 2010. u jubilarnom 100. nastupu za Urugvaj postigao pobedonosni gol u 51. minutu, 34. u dresu reprezentacije, baš koliko ima i godina.

Prethodno je šampion Južne Amerike poveo golom Lugana u 19. minutu, upravo posle asistencije Forlana, a izjednačenje je doneo Džon Obi Mikel u 37. minutu.

Urugvajci su možda mogli i do ubedljivije pobede, ali Edinson Kavani propustio je nekoliko prilika, mada treba reći da je učestvovao u akciji kod odlučujućeg gola.