Brazil u finalu Kupa konfederacija! (VIDEO)

"Karioke" su savladale Urugvaj rezultatom 2:1 i u finalu će igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog meča Španija-Italija

• 0

Brazil je prvi finalista Kupa konfederacija pobedom nad Urugvajem (2:1).

Sve do 15. minuta nije bilo mnogo razloga za uzbuđenja, a onda je dosuđen penal za Urugvaj. Sa bele tačke je šutirao Dijego Forlan, ali je Žulio Cezar odbranio, na veliku radost na tribinama.

Novi razlog za slavlje su Brazilci imali u 41. minutu, kada je domaću selekciju u vođstvo doveo Fred.

Urugvajci su uspeli da izjednače na startu drugog poluvremena golom Edisona Kavanija.

Brazil je do kraja meča uglavnom bio dominantniji, a sve je rešeno u 86. minutu, kada je korner izveo Nejmar, a na drugoj stativi glavom mrežu pogodio Paulinjo.

"Karioke" će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog meča Španija-Italija.