Poraz potencijalnog rivala Partizana na startu šampionata!

Bolja od Ludogoreca bila je ekipa Ljubimeca rezultatom 1:0 u prvom kolu novog prvenstva Bugarske

• 1

Mogući protivnik fudbalera Partizana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Ludogorec poražen je u gostima od Ljubimeca sa 1:0 na početku šampionata Bugarske.

Strelac jedinog pogotka na utakmici u mestu Ljubimec bio je Samir Aes u 10. minutu, a Ludogorec je od 73. minuta igrao sa desetoricom fudbalera zbog crvenog kartona  Kozmina Mocija.

Fudbaleri Ludogoreca su  izgubili od domaćeg Slovana u Bratislavi sa 2:1 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a ukoliko Bugari prođu dalje u trećoj rundi će igrati protiv pobednika dvomeča Partizan - Širak.