Amela i Nava zlatni na Balkanijadi, Kolašinac srebrini sa 20,59!

Srpski atletičari u bugarskoj Staroj Zagori, na Balkanijadi, osvojili dve zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu medalju

• 2

Srpski atletičari osvojili su dve zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu medalju na Balkanskim atletskim igrama.

Najsjajnije odličije kući nose Amela Terzić, koja je pobedila u trci na 3.000 metara. Naša atletičarka je stazu pretrčala za 9:18,60 minuta. Na duplo kraćoj stazi iskusnom Goranu Navi je za najviše pobedničko postolje bilo dovoljno 3:44,89.

Evropski šampion u bacanju kugle, Asmir Kolašinac je u bugarskoj Staroj Zagori kuglu bacio 20,59 metara, ali mu je taj hitac doneo "samo" srebro. Iste medalje su osvojili Jelena Vesić Radinović u skoku s motkom (4 metra) i Mirko Petrović u trci na pet kilometra (14:38,02).

Bronzana je na Balkanijadi bila ženska štafeta 4x100 metara (Subotić, Ćirić, Stošić i Simić), koja je ostvarila vreme od 46,72 sekundi.