Kakav početak u Francuskoj! PSŽ u poslednjoj sekundi preokrenuo i osvojio Superkup! (VIDEO)

Aleks doneo novi trofej bogatim "Svecima", za koje nije igrao top transfer igrač Edison Kavani

• 0

Bolji početak sezone u Parizu, ali i celoukupnom francuskom fudbalu nisu mogli da požele! Meč Superkupa na Sen Deniju pripao je šampionu PSŽ i to posle drame, bukvalno u poslednjoj sekundi.

Sveci su pobedili Bordo 2:1 iako su gubili u prvom poluvremenu. Gol za prvi trofej Lorana Blana kao trenera PSŽ (bio šampion i sa Bordoom) postigao je Aleks kada su već svi računali da su produžeci neminovni.

Bordo je u vođstvo doveo Saive u 38. minutu. Izjednačio je u 82. Ongenda, da bi Brazilac Aleks u 95. minutu posle slobodnog udarca glavom doneo pehar na "Park Prinčeva".

Kavani nije debitovao za PSŽ, očekuje se da će to učiniti u prvom kolu prvenstva narednog vikenda kada Parižani budu gostovali Monpeljeu.