Kajakaši Grujić i Mitjev osvojili srebro na SP!

Sa vremenom 32 sekunde i 72 stotinke Nebojša Grujić i Uroš Mitjev osvojili su srebrnu medalju na prvenstvu sveta za juniore i mlađe seniore

• 1

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Uroš Mitjev osvojili su srebrnu medalju na prvenstvu sveta za juniore i mlađe seniore u kanadskom gradu Velandu.

U disciplini k-2 200 metara oni su ostvarili vreme od 32 sekunde i 72 stotinke.

Posle srebrnog odličija na evropskom prvenstvu u Poljskoj ovo je najveći uspeh mlade posade, a ispred njih bili su Rusi za kojima su zaostali manje od pola sekunde.

Posada mlađeg senirskog četverca u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Aleksandar Aleksić, Marko Dragosavljević bila je četvrta u A finalu disicpline k-4 1.000 m rezultatom 3:08,580 minuta, izgubivši bronzanu medalju za 56 stotinki.

Marko Dragosavljević zauzeo je peto mesto u A finalu discipline k-1 200 m (34:873), Nemanja Stanivuković bio je šesti u trci juniora na k-1 200 m (36:390), dok je juniorka Olimpija Duševa bila proplasirana u B finalu discipline k-1 200 m (43:003) i u generalnom plasmanu završila šampionat na 10. poziciji.