BUNDESLIGA: Strašni Dortmund, spektakularna Herta! (VIDEO)

Vicešampioni Nemačke i Evrope trijumfovali u Augsburgu 4:0 uz het-trik pridošloce Aubamejanga, Berlinci u derbiju povratnika u elitu razvalili Ajntraht iz Frankfurta 6:1

• 1

Od prvog kola Bundeslige strelci su raspoloženi i čini se da će i ove godine nemački šampionat biti najefikasnija vrhunska liga u Evropi, što najčešće i jeste slučaj.

Verovatno jedini tim koji ima kakave-takve šanse  da se suprotstavi Bajernu u trci za titulu, Borusija Dortmund silovito je startovala u Augsburgu, uz het-trik Pjera Emerika Aubamejanga, nedavne pridošlice iz Sent Etjena. Fudbaler iz Gabona pokazao je koliko je raznovrsan napadač i da će biti ogromno pojačanje za vicešampiona Nemačke i Evrope. Tačku na i stavio je sa bele tačke Robert Levandovski za 4:0.

Srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za Borusiju.

Uvek solidni Leverkuzen nagovestio je da će i ove godine biti na nivou. Zabeležena je sigurna pobeda od 3:1 protiv Frajburga.

Derbi novih članova elite između Herte i Ajntrahta uz Frankfurta pripao je berlinskom klubu i to sa spektakularnih 6:1. Do 58. minuta gosti su bili u igri, a onda je usledio potop sa dva gola Alaguia u par minuta u prednost Herte postala je nedostižna.

Hanover je protiv Volfsburga rano poveo, a onda su mu gosti olakšali posao isključenjima, prvo u 32. pa u 52. minutu. Hanover je ipak tek u finišu definitivno slomio otpor oslabljenog rivala i osigurali tri boda, kada je Husti u 84. minutu postavio konačnih 2:0.

Jedini "miroljubiv "meč viđen je u Hofenhajmu gde  je domaćin u 52. minutu poveo sa 2:0, da bi Nirnberg u sledećih pet stigao do izjednačenja.

Poslednja utakmica subotnjeg programa donela je minimalnu pobedu Verdera u Braunšvajgu nad Ajntrahtom. Juzunović je presudio u 82. minutu. Ajntraht koji je posle 28 godina zaigrao u Bundesligi, od starta je pokazao da će teško zadržati taj status.