KRENUO FUDBAL U SRBIJI: Novajlije gaze od starta! (VIDEO)

Ivan Todorović strelac prvog gola u novom prvenstvu, koji je doneo tri boda Čukaričkom na Banjici. Napredak iznenadio u Jagodini

• 3

Počela je Jelen Superliga, ppo običaju, dok Partizan i Novi Pazar nisu popravili situaciju u večernjim satima. Prvi gol u novoj sezoni postigao je povratnik u elitu, tim Čukaričkog na gostovanju protiv Rada na Banjici, a strelac je bio Ivan Todorović u petom minutu.

Meč Slobode i Spartaka u užicu obeležilo je isključenje trenera domaćih Ljubiše Stamenkovića Piskavca u 68 minutu zbog protesta kod sudije. Sloboda je povela u 50. minutu preko Pejovića, a već pet minuta kasnije gosti su golom Torbice izjednačili.

"Romantičari" nisu blistali protiv Voždovca, tima koji je zamenio ugašeni Hajduk iz Kule u Super ligi, međutim gol iz penala u 35. minutu bio je dovoljan za tri boda. Posle prekršaja Dragovića nad Adžićem, precizan  sa bele tačke bio je Marko Petković i OFK Beograd ipak može da bude zadovoljan ostvarenim.

U poslednja dva subotnja meča viđen je pod reflektorima trijumf Radničkog iz Niša nad imenjakom iz Kragujevca 2:0 i izneneđujuća pobeda Napretka u Jagodini, istim rezultatom.

U Nišu oba rivala završila su utakmicu sa po 10 igrača posle isključenja Hadžibulića i Spalevića u 35 minutu, ubrzo posle penala iz kojeg je Stojanović doveo svoj tim u vođstvo, a u nadoknadi Bulatović je postavio konačan rezultat.

Kruševljani su do tri boda stigli u završnici, dvostruki strelac bio je Mirosavljević u 85. i 86. minutu.