Katastrofa Lacija na Siciliji, Udineze i Kaljari bez golova

Ubedljivim porazom od Palerma, "nebesko-plavi" izgubili treću poziciju na tabeli

• 0

Fudbaleri Palerma naneli su težak poraz 5:1 Laciju u 24. kolu italijanske Serije A. Već na poluvremenu bilo je ubedljivih 3:0, a strelci za "orlove" bili su Bareta u 10, Donati u 20. i Silvestre u 41. minutu.

Budan je na samom startu drugog dela igra povećao na 4:0, a ni na peti gol za domaćine nije se dugo čekalo, postigao ga je Mikoli u 51. minutu. Lacio je ublažio poraz golom Libora Kozaka u 85. minutu utakmice.

Poraz Lacija iskoristila je ekipa Udinezea i popela se na treću poziciju, mada su "zebrice" propustile priliku da pobedom nad Kaljarijem pobegnu Lacijalima dva boda. Ovako, s jednim osvojenim bodom, pretekli su "nebesko-plave" samo zahvaljujući boljoj gol razlici.