Od Kiprotiča nema jačeg u maratonu (FOTO)

Trkač iz Ugande potvrdio zlato sa Olimpijski igara, jer je na kraju slavio sa 20 sekundi prednosti na maratonu u Moskvi

• 0

Olimpijski šampion Stiven Kiprotič iz Ugande osvojio je zlatnu medalju u maratonu na prvenstvu sveta u Moskvi.

Kiprotič je najtežu atletsku disciplinu pretračao za 2:09,51 sata, sa više od 20 sekundi ispred Etiopljanina Lelisa Desisa (2:10:12).

Pre godinu dana je fenomenalni dugoprugaš ušao u istoriju Ugande kao prvi osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama.

Treći kroz cilj prošao je njegov zemljak Tadese Tola (2:10:23).

Trka u ženskoj konkurenciji održana je pre sedam dana i slavila je Edna Kiplagat iz Kenije (2:25,44).