BUNDESLIGA: Dortmund teško do pobede i vrha tabele, remi Nirnberga i Herte! (VIDEO)

Fudbaleri Borusije tek u 75. minutu dali gol Braunšvajgu, potom duplirali prednost, pa strepeli za ishod, da bi na kraju slavili 2:1. Nirnberg vodio pa na kraju spasio bod odigravši 2:2 sa Hertom

• 0

Fudbaleri Borusije Dortmund u drugom kolu Bundeslige teško su slomili otpor povratnika u elitu posle skoro tri decenije, Ajntrahta iz Braunšvajga.

Tek u 75. minutu defanzivac Hofman uspeo je u onom u čemu napadači nisu, da zatrese mrežu rivala. Dramatična završnica nije izostala iako je Rojs iz penala u 86. minutu duplirao prednost, jer su gosti u 89. smanjili autogolom nikog drugog nego centarfora Borusije Levandovskog. Ipak, vremena da gosti stignu do šokantnog izjednačenja nije bilo i visešampion Nemačke i Evrope upisao je nova tri boda sa kojima je zbog gol razlike izbio na čelo tabele .

Prethodno, Herta i Nirnberg odigrali su 2:2. Domaćini su poveli u završnici prvog poluvremena, a onda pred kraji meča morali da spašavaju bod iako su ukupno tri puta zatresli mrežu, nažalost jednom i svoju.

Švajcarac Drmić doveo je Nirnberg u vođstvo u 40. minutu, izjednačio je autogolom Dabanli u 61, Roni je iz penala u 79. preokrenuo rezultat, a Japanc Kijotake u 89. minutu postavio konačnih 2:2.