• 2

LE: Švajcarski Srbin torpedovao Spartak, Rijeka šokirala Štutgart (VIDEO)

Fudbaleri Sent Galena napravili iznenađenje u Moskvi i ukupnim rezultatom 5:3 eliminisali ruskog predstavnika

• 2

Kakav šok u Moskvi! Iako su imali 1:1 iz prvog susreta kao i vođstvo već na samom početku fudbaleri Spartaka doživeli su neočekivani poraz od Sent Galena rezultatom 4:2.

Junak utakmice, kojoj je prethodio incident na granici kada ruske vlasti nisu htele da puste gostujućeg fudbalera Kristijana Nušija u zemlju jer je imao kosovski pasoš, bio je naturalizovani Švajcarac rođen u Beogradu Goran Karanović.

Karanović je sa dva gola u 17. i 32. minutu preokrenuo rezultat posle uvodnog gola Ezbiliza već u prvom minutu. Kada je Sent Galen povisio na 3:1 u 36. minutu golom Rodrigeza bilo je jasno da će četa Valerija Karpina teško doći do Lige Evrope.

Tračak nade pojavio se u u 83. minutu kada je Movisijan smanjio na 3:2, ali je još jedan naturalizovani Srbin, ovoga puta nemački, Dejan Janjatović golom u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Drugi ruski predstavnik Rubin nije imao većih problema protiv Moldea s obzirom na to da je ostvario rutinsku pobedu od 3:0. Goste je najpre načeo nekadašnji fudbaler Spartaka Prudinkov u 33. minutu da bi Jeremenko u 50. i Azmun u 84. minutu postavili konačan rezultat.

Veliku senzaciju napravili su fudbaleri hrvatske Rijeke koji su odigrali 2:2 sa Štutgartom i uz 2:1 iz prvog meča prošli u grupnu fazu LE. Strelac  istorijskog gola koji je Hrvate odveo dalje bio je Goran Mujanović u 94. minutu.

Prethodno je Benko doveo goste u vođstvo u 30. minutu da bi samo posle četiri minuta Gentner izjednačio na 1:1. Anuliranje rezultata iz prvog meča doneo je Ibišević u 74. minutu, ali to nije bilo dovoljno za favorizovane Švabe te će Rijeka, uz Dinamo, biti drugi hrvatski klub u LE.