PREMIJER: Provuče se Siti protiv Hala, prve pobede Njukasla i Kristal Palasa! (VIDEO)

Golovima Negreda i Jaja Turea u drugom poluvremenu, "građani" su uspeli da zabeleže pobedu protiv hrabrog autsajdera u trećem kolu Premijer lige. Slaba efikasnost u subotnjim mečevima

• 0

Fudbaleri Mančester Sitija i Hala sjajno su otvorili treće kolo Premijer lige, a kao pobednik prvog subotnjeg meča izašala je ekipa Manuela Pelegrinija, koja je na svom stadionu slavila rezultatom 2:0.

Hal je bio veoma neugodan protivnik, koji je vrlo lako mogao da slavi da je iskoristio nekoliko velikih šansi, pogotovo Nigerijac Aluku, kada je sam bio ispred Harta, ali je njegov šut završio zamalo pored gola.

Na "Itihadu" posle toga uopšte nije falilo uzbuđenja, igralo se hrabro na obe strane, ali se isto tako dosta promašivalo.

Na kraju je u 65. minutu prvi zatresao mrežu rezervista Negredo, koji je akciju završio preciznim udarcem glavom. Posle tog gola, ritam igre gostujuće ekpe je opao.

Pobedu je pečatirao Jaja Ture, koji je svoj drugi gol u sezoni postigao na maestralan način, iz slobodnog udarca.

Celu utakmicu za Siti odigrali su srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić.

Fudbaleri Njukasla i Noriča zabeležili su u utakmicama trećeg kola engleske Premijer lige, prve pobede ove sezone.

Njukasl je na svom stadionu savladao ekipu Fulama sa 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Hatem Ben Arfa četiri minuta pre kraja fenomenalnim šutem sa ivice kaznenog prostora.

Istim rezultatom do trijumfa je došao Norič kod kuće protiv Sautemptona, a strelac je bio Nejtan Redmond u 68. minutu.

Do prve pobede u sezoni stigao je i Kristal Palas, savladan je Sautempton 3:1. Posle ranog vođstva golom Gabidona u 9. minurtu, domaćini su otpor rivala slomili u završnici. Flečer je izjednačio u 64. minutu, a Dejl sa bele tačke doneo novu prednost Kristal Palasu u 79. Kada se već očekivao kraj, Okifi je postavio konačan rezultat.