Bronza za sestre Moldovan na SP u kajaku!

Nikolina i Olivera u finalu na 200 metara ostvarile vreme 38.223 sekunde i na cilj stigle iza posada Nemačke i Poljske

• 2

Srpske kajakšice Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Duizburgu u disciplini k-2 na 200 metara.

Sestre Moldovan su finalnu trku završile na trećem mestu u vremenu 38.223 sekunde, iza posada Nemačke (37.525) i Poljske (38.181).

Marko Dragosavljević je zauzeo sedmo mesto u discipilni k-1 na 200 metara (35.203), dok su Ognjen Filipović i Marko Novaković bili deveti u finalu discipline k-2 na 200 metara (32.946).

Antonija Nađ je finalnu trku u disciplini k-1 na 5.000 metara prošla kao šesta kroz cilj (22:55.242), a bez plasmana ostao je Marko Tomićević, koji je odustao od trke na 5.000 metara.

Srpski kajakški četverac u sastavu Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić i Dejan Terzić zauzeo je peto mesto. Srpskoj posadi je medalja izmakla za pet destinki sekunde, pošto je finalnu trku u disciplini k-4 na 1.000 metara završila za 3:00.471minuta.

Zlato je osvojila Rusija (2:58.692), srebro Češka (2:59.375), bronzu Australija (2:59.942), dok je četvrti kroz cilj prošao čamac Mađarske (3:00.420).

Milenko Našagaćin i Vladimir Torubarov zabeležili su pobedu u B finalu discipline k-2 500 s vremenom 1:34.367, dok je Simo Boltić SP u Nemačkoj završio na 16. poziciji, pošto je u B finalu discipline k-1 500 bio sedmi (1:48.154).