Mesi het-trikom torpedovao Đukića, Isko i Ronaldo za trijumf Reala (VIDEO)

Barselona slavila na ''Mestalji'' sa 3:2 dok je ''kraljevski klub'' bio bolji od Bilbaa u matine terminu sa 3:1

• 0

Kakav meč na ''Mestalji''! Fudbaleri Barselone uspeli su da savladaju Valensiju rezultatom 3:2 i tako održe korak za Realom iz Madrida. Meč je obeležio fenomenalni Lionel Mesi, koji je sa tri pogotka torpedovao tim koji predvodi srpski stručnjak Miroslav Đukić.

Argentinac je redom pogađao u 11, 39 i 41. minutu i tada se činil da će Valensija doživeti pravu katastrofu. Međutim, desilo se skoro pa čudo pošto je Helder Poštiga golovima u nadoknadi prvog poluvremena vratio ''slepe miševe'' u igru. Ipak, rezultat se do kraja nije menjao i Barsa je odnela kući sva tri boda.

U terminu u kojem baš nisu navikli da igraju, u nedelju od podne, fudbaleri Reala ostvarili su rutinsku pobedu nad Atletik Bilbaom 3:1 i  posle tri kola imaju maksimalan učinak u Primeri.

Meč su obeležili dvostruki strealac Isko i najbolji igrač "kraljevskog kluba", Kristijano Ronaldo, koji je bio stalna opasanost po gol gostiju, a i sam se jednom upisao u strelce.

Real je poveo u 25. minutu kada je Benzema majstroski asistirao Isku, koji se našao sam pred golmanom Ererinom i nije mu bilo teško da ga savlada.

Kada se očekivao kraj poluvremena Di Maria je iz prekida uputio dug centaršut, igrači gostujuće ekipe hteli su da naprave ofsajd zamku, pa su se pred njihovim golmanom našla neometana trojica protivničkih igrača, najbliži lopti bio je Ronaldo i glavom je poslao u mrežu.

Ako je oko pobednika bilo nekih nedoumica, otklonio ih je Isko snažnim šutom sa oko 15 metara posle nove asistencije Benzeme u 71. minutu, a poraz ekipe Atletika ublažio je Ibai Gomez šest minjuta kasnije.

Važan trijumf u gostima rezultatom 2:1 protiv Reala iz Sosijedada ostvarili su fudbaleri Atletika iz Madrida. David Vilja je u 27. minutu načeo domaćina, Koke u 56. dokosurio dok je pogodak nade postigao Čabi Prieto u 69. minutu, ali do kraja nije bilo snage za preokret