KALČO KAO NEKADA: Petarda Fiorentine, silni Inter i Milan (VIDEO)

Kompletirano je drugo kolo Serije A u kojoj je na deset mečeva viđeno čak 43 gola. Pobede vodećih ekipa

• 0

Dugo godina italijanska Serija A je važila za najkvalitetniju i najzanimljiviju fudbalsku ligu, sve do momenta kada Englezi, a posle i Španci i Nemci nisu preuzeli primat. Međutim, gledajući početak nove sezone na ''čizmi'' nema sumnje da se Italijani vraćaju na mesto uspeha.

Subotnja goleada u prvenstvu nastavljena je i dan posle gde je ukupno postignuto 32 gola. Nedeljni program otvorili su fudbaleri Rome koji su lako izasli na kraj sa Veronom (3:0) uz debitantski gol Ljajića i majstoriju Miralema Pjanića.

Ništa manje nisu bili raspoloženi ni napadači u večernjem terminu. Fiorentina je bez većih problema savladala Đenovu u gostima sa 5:2 uz dva gola Rosija (14. i 55. minut) kao i debitantskim pogocima Marija Gomeza pred kraj prvog i drugog dela (41, 93. minut).

Strelci za domaći tim, koje je načeo Akvilani, bili su bivši napadač ''viole'' Đilardino u 54. i Lodi u 60. minutu iz penala koji je napravljen upravo nad Đilardinom.

Osokoljeni informacijom da se u klub vraća Rikardo Kaka fudbaleri Milana su kod kuće savladali Kaljari sa 3:1. Posle uvodnih pogodaka Robinja i Meksesa, Musa So je golom u 33. minutu doneo neizvesnost koju je prekinuo Baloteli golom u 62. minutu. Bio je ovo 14. pogodak Super Marija na 17 mečeva za Milan.

AC Milan 3-1 Cagliari - All Goals - Commentary... by thewolf6