NBA: Karmelov povratak, Novicki u Top 20 (VIDEO)

Njujork izgubio i drugu uzastopnu utakmicu kod kuće, nemački as istisnuo Bostonovu legendu Periša iz 20 najboljih strelaca svih vremena, Peković 7 poena u porazu Minesote u produžetku

• 0

Karmelo Entoni se vratio u tim Njujorka posle sedam utakmica propuštenih zbog povrede. Nije blistao. Postigao je 11 poena, a šut iz igre mu je bio 4-11.

Njujorku nije pomogao ni 21 poen Džeremija Lina, najefikasnijeg igrača u redovima domaćina. Nju Džersi je pobedio u "Medison Skver Gardenu" sa 100:92. Njujorku je to drugi uzastopni poraz kod kuće.

Minesota je izgubila u Denveru na produžetak sa 103:101. Utakmica je rešena deset sekundi pre kraja dodatnih pet minuta. Kevin Lav je pri vođstvu domaćina sa 101:97 promašio za tri poena, a Španac Riki Rubio je bio primoran da načini prekršaj. Stoun je imao polovičan učinak iz slobodnih bacanja, ali je 102:97 već bilo nedostižno.

Nikola Peković, koji je blistao u timu Minesote minulih dana, postigao je sedam poena za 15 minuta u igri. Imao je šest skokova u odbrani i jedan u napadu. Darko Miličić nije bio u sastavu.

San Antonio je kao gost savladao Jutu sa 106:102. To mu je 11 uzastopna pobeda, što je najduži niz uspeha ove sezone. Prednjačio je francuski plejmejker Toni Parker sa 23 poena, a Tim Dankan i Met Boner su postigli po 20.

Zanimljiva završnica viđena je u Milvokiju. Orlando je pobedio sa 93:90, a presudna je bila "trojka" Rajana Andersona 18 sekundi pre kraja meča, kojom su gosti poveli s 91:90.

Prvak Dalas je pred svojom publikom savladao nekadašnjeg šampiona Boston sa 89:73. Nemac Dirk Novicki bio je sa 26 poena najefikasniji akter utakmice. Kada je sredinom prve četvrtine pogodio dodatno slobodno bacanje, ušao je u 20 najboljih strelaca NBA lige svih vremena. Potisnuo je Bostonovu legendu Roberta Periša, koji je u 21-oj sezoni u američkoj profesionalnoj košarci dao 23.334 poena.

Novicki, koji u Dalasu igra 13. uzastopnu godinu, sada ima 23.354 poena. Na 19. mestu je Bostonova uzdanica Kevin Garnet sa 23.719. On nije igrao zbog privatnih razloga.

Aleksandar Pavlović je najzad dobio priliku u Bostonu. Igrao je skoro devet minuta. Nije postigao ni jedan poen. Četiri puta je promašio za "trojku", a ostvario je tri skoka u odbrani.

Njujork - Nju Džersi 92:100

(Lin 21, Staudmajer 17, Čendler 14 - Vilijams 38, Bruks 18, Hamfris 14)

Denver - Minesota 103:101 (produžetak)

(Harington 31, Aflalo 20, Louson 13 - Lav 22, Bizli 17, Rubio 16, Peković 7, Miličić nije bio u sastavu)

Čikago - Atlanta 90:79

(Rouz 23, Buzer 16, Bruer 13 - Pargo 19, Smit 17, Džonson 12, Radmanović bez poena)

Milvoki - Orlando 90:93

(Dženings 22, Danlivi 18, Iljasova 15 - Hauard 28, Nelson 15, Turkoglu 13)

Hjuston - Memfis 97:93