• 1

Srpkinje poklonile pobedu Bugarkama!

Izabranice Zorana Terzića u odbranu evropske titule krenule porazom, ne iskoristvši čak pet meč lopti, Srbija - Bugarska 2:3 (25:23, 25:13, 22:25, 28:30, 13:15)

• 1

Odbojkašice Srbije neuspešno su krenule u odbranu trona na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj i Švajcarskoj, u prvom kolu D grupe, koja se igra u nemačkom gradu Šverinu, doživele su poraz od Bugarske 2:3 (25:23. 25:13, 22:25, 28:30, 13:15).

Najgore je to što su naše devojke rivalkama prepustile pobedu kao na tacni, kod vođstva 2:1 u setovima imale su pet meč lopti, sve to proćerdale i sa 28:30 dozvolile Bugarskoj da izjednači.

Uzdrmane propuštenom prilikom Srpkinje su pokušale u petom setu da nadoknade propušteno, ali nije išlo, Bugarke su iskoristile drugu meč loptu i zabeležile vredan trijumf.

Kada je Srbija posle neizvesnog prvog lako dobila i drugi set nije izgledalo da će tako da se završi.

Bugarke se posle tog zaostatka nisu predale, zaigrale su mnogo bolje u trećem setu i, brzo preuzele inicijativu. Naše su zapretile u finišu seta, mešutim rivalke su održale vođstvo i smanjile na 2:1.

Izabranice selektora Zorana Terzića onda su se "naoštrile" i mnogo bolje ušle u četvrti set. U jednom trenutku Jovana Brakočević nehotično je povredila Brankicu Mihajlović, ali reklo bi se da nije u pitanju ništa ozbiljno.

Činilo se da uprkos odsustvu Brakočevićeve idemo ka siguirnoj pobedi, imali smo 24:19, međutim izabranice Zorana Terzića uprskale su stvar i samo sebe mogu da krive za propuštenu šansu kojom su sebi zakomplikovale život.

Naredni rival srpskih podbojkašica je selekcija Češke u subotu od 17.00.