Srpski odbojkaši savladali Holandiju posle pet setova! (VIDEO)

Izabranici Igora Kolakovića gubili su 0:2, ali su poravili igru u naredna tri seta i tako su upisali prvu pobedu na Evropskom prvenstvu - 3:2 (19:25, 18:25, 25:15, 25:17, 15:12)

• 4

Odbojkaši Srbije zabeležili su prvu pobedu na Evropskom prvenstvu u Danskoj i Poljskoj! Posle pet setova i zaostatka od 0:2, naši igrači su kao "resetovani" odigrali naredna tri i savladali Holandiju sa 3:2 (19:25, 18:25, 25:15, 25:17, 15:12).

Na sjajan način su naši odbojkaši uspeli da se oporave od pregršt grešaka koje su napravili u prva dva seta. Škripalo je i u prvom napadu i u odbrani, preveliki broj servisa je završio u autu, a Holanđani su to koristili. Ipak, znatno bolja igra, pogotovo u bloku, kumovala je preokretom i prvoj pobedi, koja Srbiju šalje u četvrtfinale.

Najviše poena postigao je Aleksandar Atanasijević, 23.

Naša selekcija je u prvom meču poražena od Slovenije, a potom je Holandija iznenađujuće izgubila od Finske 1:3. Naredni meč srpski odbojkaši igraju u nedelju od 18 sati protiv Finske.

TOK MEČA

Igralo se poen za poen, ali su Holanđani do prvog tehičkog tajm auta imali prednost od dva poena. Usledile su brojne greške Srba, pogotovo na servisu. Praktično smo bivšim olimpijskim prvacima poklonili sedam poena, zahvaljujući servis greškama. Holanđani su preuzeli inicijativu i polako povećavali prednost za ubedljivo osvajanje prvog seta - 19:25.

Ništa bolje nije bio u nastavku po naše odbojkaše. Prvi napadi se nisu dobro realizovali, lopta bi uglavnom završavala u autu, tako da su Holanđani oberučke prihvatali poklone za vođstvo od 18:13. Nije bilo boljitka u igri do kraja seta, tako da je i drugi set izgubljen - 18:25.

Rasterećeni pritiska, naši su zaigrali kako treba. Napravili su seriju od pet poena i otišli na prvi tehnilčki tajm-aut sa vođstvo od 8:5. Nisu žurili naši odbojkaši, počeli su da koriste kontranapade, što je nagrađeno vođstvom od 12:6. Nikić je odličnim smečom doneo Srbiji 17:10, a onda i Atansijević servisom 20:11. Viđeno još nekoliko atraktivnih poena, ali su naši odbojkaši leteli po terenu i osvojili svoj prvi set - 25:15!

S odličnom igrom su nastavili naši igrači u četvrtom setu. Ivović i Lisinac su uneli neophodno za zaustavljanje napada Holanđana. Posle vođstva od 12:6, naši protivnici nisu uspevali da preokrenu rezultat jer je naša odbrana bila na nivou, a napadi njihovih srednjaka nisu prolazili. Srbi nisu gubili konce iz ruku, pa su uspeli da izdejstvuju odlučujući peti set - 25:17.

Igralo se poen za poen u petom gemu, a prvi važan korak ka osvajanju petog seta su napravili Srbi. Posle serije uspešnih blokova, bilo je 10:6 za igrače Igora Kolakovića. Zapeli su onda Holanđani, smanjili na 11:9, a onda na 13:12 za potpunu neizvesnost. Kolaković je pozvao tajm-aut, posle kog je usledila greška Holanđana za naše dve meč lopte.

Servirao je Petrić, a a pri prijemu je bila diskutabila situacija, jer je delovalo da je primač dva puta bio u kontaktu s loptom. Ali to nije poremetilo naše odbojkaše da već u narednom poenu obezbede pobedu - 15:12.