• 0

BUNDES: Moćni Bajern zgazio Šalke, kiks Dortmunda u Nirnbergu (VIDEO)

Aktuelni šampion protutnjao ''Šalke Arenom'' uz četiri postignuta gola, dok su ''milioneri'' odigrali samo 1:1 u gostima

• 0

Silni Bajern je napokon upalio mašinu koja je prethodne sezone žarila i palila evropskim fudbalom! Iako se očekivala mnogo neizvesnija borba u derbi meču protiv Šalkea, ''bavarci'' su protutnjali Gelzenkirhenom i domaćinu, kao suvenir, ostavili četiri lopte u mreži − 4:0.

Sve je već bilo rešeno posle dvadesetak minuta igre, kada su Švajnštajger i Mandžukić za samo dva minuta (21. 22) utišali domaće navijače. U nastavku su još pogađali Riberi (75. minut) i Pizaro (84. minut), koji je samo nekoliko trenutaka ranije zamenio Mandžukića na terenu.

Zanimljivo, duel Šalkea i Bajerna obeležio je i duel dva brata Kevina Prinsa i Džeroma Boatenga.

Kiks Borusije Dortmund protiv Nirnberga, takođe, je obeležio 6. kolo Bundeslige! Lider je na gostovanju u Ninbergu odigrao nerešeno 1:1, i nije uspeo da zadrži stoprocentan učinak, a prelep gol Šmelcera iz slobodnog udarca ostaće im slaba uteha. Ceo meč odigrao je srpski reprezentativac Neven Subotić.

Bajer Leverkuzen nastavlja poteru za Borusijiom. Na gostovanju u Majncu, "farmaceuti" su ostvarili petu pobedu od početka Bundeslige, a pitanje pobednika bilo je poznato posle prvih 45 minuta.

Robi Kruze, koji u prethodna tri nastupa nije uspeo da postigne gol, bio je dvostruki strelac, a mrežu domaćih zatresli su Bender i Kibling.

Hrvatski fudbaler u dresu Volfsburga Ivica Olić vodio je svoj tim do pobede nad Hofenhajmom posle preokreta, a ni promena trenera na klupi Hamburga nije donela rezultat.

Verder je na "Imeč areni" slavio pogocima Petersena, a ceo meč odigrao je srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski.