PSV demolirao Ajaks (VIDEO)

Izabranici Filipa Kokua za 15 minuta, u periodu od 53. do 68. postigli četiri gola za ubedljivu pobedu nad "kopljanicima"

• 2

U najvećem holandskom derbiju PSV je za 45 minuta, tačnije za samo 15 demolirao Ajaks sa 4:0 (0:0). Izabranici Filipa Kokua navijačima su priuštili dosta nervoze, ali su ih razgalili u periodu od 53. do 68. minuta.

Slovenac Matavž je načeo "kopljanike". Prednost je duplirao Vilems u 61, a katastrofu je tri minuta kasnije najavio Hiljemak. Tačku na trijumf i prvo mesto na tabeli u 68. minutu stavio je Koreanac Park Ji Sung. Ajaks je imao više od igre. Loptu su u svom posedu imali čak 59 odsto, ali su od 13 šuteva samo tri išla u gol. Domaćin je zato četiri od devet poslao na pravo mesto - iza leđa golmana Ajaksa.

Posle sedam mečeva PSV ima 15 bodova i jedina je ekipa holandskog šampionata koja još nije osetila gorčinu poraza.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!