• 0

Bojana Jovanovski u finalu turnira u Ningbouu!

Biće ovo drugo finale za Bojanu Jovanovski u ovoj godini, pošto je pre toga osvojila WTA u Taškentu

• 0

Savladala je Bojana Jovanovski Šveđanku Johanu Larson sa 4:6, 7:6, 6:4, u teškom, maratonskom meču i plasirala se u finale WTA turnira u kineskom gradu Ningbou.
U prva dva seta viđen je veliki broj brejkova na obe strane, te je susret trajao 4 sata i 47 minuta. Šveđanka je osvojila dva brejka u prvom setu, jedan više od srpske predstavnice i to joj je donelo željenu prednost od 1:0 u setovima.

Larson je bila nadomak pobede u drugom setu, servirala je za meč, ali je Bojana uspela da načini brejk, izbori se za taj-brejk, gde je sigurno odradila posao i izjednačila rezultat na 1:1 u setovima.
Bojana Jovanovski
Donelo je to trećem reketu Srbije preko potrebno samopouzdanje i dodatnu energiju, pa je treći set rešila u svoju korist i plasirala se u finale, gde je očekuje duel sa domaćom teniserkom Šuai Ženg.
U prvom polufinalu Kineskinja je izbacila Ivon Meusburger iz Austrije sa rezultatom 2:0, po setovima 3:6, 0:6.
Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!