• 0

SERIJA A: Juventusu gradski derbi, kiksevi Lacija i Intera, Ljajić dao gol (VIDEO)

Gradski derbi u Torinu pripao je šampionu Italije koji je slavio minimalnim rezultatom, zahvaljujući golu Pola Pogbe dok su Rimljani i ''nero-azuri'' odigrali samo nerešeno na gostovanjima Sasoulu i Kaljariju

• 0

Kakav kis Lacija! Iako su vodili sa 2:0 protiv poslednjeplasiranog Sasoula, gosti iz Rima nisu uspeli da sačuvaju lako stečenu prednost - 2:2.
Posle nezanimljivog prvog poluvremena Lacio je u prvih deset minuta drugog dela golovima Diasa (50) i Kanderve (54) došao do dva gola prednosti. Međutim, Sasoulo, koji je u prethodnom kolu iznenadio u Napulju (1:1) uspeo je da smanji rezultat golom Skelota u 56. minutu, da bi Floro u 77. postavio konačan rezultat.
Ništa bolje nije prošao ni Inter koji je na krilima fenomenalnog starta stigao na Sardiniju u goste Kaljariju. Dugo su ''nero-azuri'' lomili otpor domaćeg tima i napokon su uspeli da ga slome u 70. minutu golom Ikardija, ali je letošnja želja Intera Radža Naingolan, inače najskuplji igrač Kaljarija, omeo da zabeleže petu pobedu u šampionatu  -1:1.

Torinski derbi je očekivano pripao Juventusu. Šampion Italije je otvorio nedeljni program šestog kola Serije A u svom gradu i savladao Torino minimalnom pobedom.
Jedini gol je postigao Pol Pogba u 54. minutu glavom, i to posle prečke koju je pogodio Markizio (koji je po svemu sudeći bio u ofsajdu).
To je bilo dovoljno da se slomi otpor Torina, čiji su igrači do tog trenutka bili fokusirani na odbranu, pa su u nekoliko navrata i preterivali sa težim prekršajima.

Juventus je nastavo niz bez poraza, i sada ima 16 bodova posle nekompletnog šestog kola. Roma je u meču protiv Bolonje dala pet golova, a tačku na "i" u pobedi od 5:0 stavio Adem Ljajić.