NFL: Nastavljen sunovrat Džajantsa!

Njujorčani zabeležili šesti poraz, 27:21 u Čikagu, a Ilaju Meningu presečena tri pasa, ukupno 15 od početka sezone

• 0

U prvoj utakmici šestog kola NFL sezone Čikago bersi na svom terenu savladali su Njujork džajantse sa 27:21 i tako ostvarili četvrtu pobedu, a rivalu naneli šesti poraz.

Time je nastavljena agonija ne tako davnih šampiona koji su tokom januara i februara 2012. pokorili sve rivale u doigravanju i prilično neočekivano osvojili Lombardi trofej. Džajantsima je i prošle sezone plej-of ostao nedostižan, ali bili su bar pozitivni s istim ligaškim bilansom kao i godinu ranije, 9-7, a sada uopšte ne liče na sebe.

Jedan od glavnih razloga je kriminalno loša igra kvoterbeka Ilaja Meninga kojem su u Čikagu presečena tri pasa, ukupno 15 od početka prvenstva, najviše u ligi. Da sve bude gore, drugi od tih presečenoh pasova Tim Dženings direktno je vratio za tačdaun, što su bili prvi poeni na meču.

Sa druge strane, Džej Katler, organizartor igre Bersa, bio je na visini zadatka sa bacanjem za 262 jarda uz dva tačdauna, oba u drugoj četvrtini, bez izgubljene lopte.

Konačan rezultat postavljen je na isteku trećeg perioda, u poslednjoj četvrtini Njujorčani su imali dva napada, ali nepuna dva minuta pre kraja Tim Dženings je drugim presecanjem dodavanja osujetio poslednji pokušaj gostiju da načine preokret.