ABA: Poraz Radničkog od Igokee!

Kragijevčani vodili od početka do 38. minuta, da bi na kraju poklekli 91:88, Štemberger sa 28 poena junak utakmice

• 0

Košarkaši Radničkog iz Kragiujevca preterpeli su poraz u četvrtom kolu ABA lige u Laktašima protiv Igokee 91:88 (20:28, 24:21, 17:15, 30:24) iako su dobro počeli meč i imali 12 poena prednosti u prvoj četvrtini i vođstvo u većem delu utakmice.

Prednost Kragujevčana polako se topila, prvi period završili su sa 28:20, a na poluvremenu održali su plus pet, 49:44. Domaćini su prvi put poveli u poslednjoj četvrtini i to u 38. minutu, kada je Jorović iskoristio dva slobodnba bacanja za 81:79, posle trojke Štembergera koja je donela izjednačenje.

Upravo je Štemberger pokrenuo svoj tim ka trijumfu, a meč je završio sa 28 poena, pogodivši šest trojki iz osam pokušaja, dok je sa linije penala bio nepogrešiv, 8-8.

Igokea je neposredno posle prvog vođstva dozvolila Radničkom kratkotrajni egal, 81:81, a  posle toga konstantno je imala makar minimalnu prednost.

Penal završnica donela je odluku, a tu su košarkaši Igokee bili nepogrešivi. Poslednji pokušaj Jovića da trojkom donese produžetak nije uspeo i četa Miroslava Nikolića morala je da se pomiri sa porazom.

Pored Štembergera u pobedničkom timu istakli su se Gordić sa 16 poena i Jorović sa 10 poena, šest skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Kod Kragujevčana petorica igrača postigli su dvocifren broj poena, Sili najviše (17) uz samo jedan promašaj i to sa penala, Mlađan je dodao 15, Kalinić 12 (po četiri skoka i asistencije), Marinović 11 poena uz šest asistencija dok je ubeležio 10 poena uz devet skokova.

Cedevita – MZT 77:67

Tabela: Cedevita 4/0, Crvena zvezda 3/1, Partizan 3/1, Cibona 2/2, Budućnost 2/2, MZT 2/2, Krka 2-2, Solnok 2/2, Široki 2-2,  Igokea 2/2, Radnički 2/2, Mega Vizura 1/3, Zadar 1/3, Olimpija 0/4.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!