PRIMERA: Bilbao ponovo slavio kod kuće (VIDEO)

Baskijci su ispratili Viljareal sa dva gola u mreži. Ranije je Levante savladao Seltu minimalnim rezultatom

• 0

Atletik Bilbao je nastavio sa odličnom igrom kod kuće igra sjajno, pa je i sasvim pristojni Viljareal morao da položi oružje.Konačan rezultat u poslednjoj utakmici devetog kola Primere bio je 2:0.

Riko je Baskijce doveo u vođstvo u 33. minutu, a samo dva minuta kasnije je Aduriz pogodio za 2:0. Domaćima je posle bilo lako da sačuva prednost, jer je u prvom poluvremenu Sorian dobio crveni karton.

Ovo je bila peta pobeda Bilbaa, i sada je sa 16 bodova na šestoj poziciji. Viljareal ima 17 bodova i četvrti je na tabeli.

Ranije su dudbaleri Levantea savladali  u Vigu ekipu domaće Selte sa 1:0.

Levante je šokirao navijače u Galiciji i neočekivano odneo sva tri boda golom u samoj završnici susreta. Gosti su se ovim uspehom učvrstili u sredini tabele, dok je Selta pretrpela peti poraz i ostala u opasnoj zoni, pa joj preti povratak u drugoligašku konkurenciju.

Zanimljivo da je pred početak drugog dela utakmice jaka grmljevina dovela do nestanka električne energije, ali se meč kasnije nastavio.