Borusija gazduje Rurom, Bajern se mučio s Hertom

U derbiju 10. kola Bundes lige igrači Jirgena Klopa u Gelzenkirhenu dobili Šalke sa 3:1. Bavarci sa 3:2 dobili Hertu, dok je Lever "okrenuo" minus protiv Augzburga

• 0

Aktuelni vicešampion Evrope i Nemačke najbolja je ekipa Rura! Izabranici Jirgena Klopa su u Gelzenkirhenu, u derbuju 10. runde Bundes lige, sa ubedljivih 3:1 pobedili domaći Šalke. Tri boda u meču sa pet golova upisao je Bajern koji je na "Alijanc areni" dobio Hertu, dok je Levrkuzen "okrenuo" iz "dvojke u keca" duel sa Augzburgom.

"Milioneri" su protiv Šalkea u prednost došli u 14. minutu kada je Obamejang pogodio mrežu "plavih". Šalke je preko Kevina Prinsa Boatenga mogao da izjednači, ali je ovaj promašio penal koji je skrivio naš reprezentativac Neven Subotić. Kada je Sahin u 51. minutu duplirao prednost Borusije i na momenat utišao stadion bilo je jasno da će bodovi ići u Dortmund.

Ipak, potrudili su se domaći da ulepšaju derbi. Da ga učine zanimljivijim pošto je u 63. minutu "otpadak" u gol pretvorio Maks Majer. Krenuli su domaći na sve ili ništa... Ništa su i dobili jer je samo deset minuta kasnije Blaščikovski materijalizovao kontru za konačnih 3:1.

Bajer se pošteno namučio sa Berlincima, koji su i poveli preko Ramosa. Međutim, Mandžukić i Gece su bili inicijatori preokreta. Hrvat je u 29. minutu izjednačio da bi, kao i u prošlom kolu, Bavarci do pobede došli posle dva gola data za tri minuta. Na 2:3 je smanjio Ben-Hatira, ali Herta nije imala ni snage, ni znanja za bod.