PRIMERA: Atletiko i dalje gazi, Pabon čuva Đukića! (VIDEO)

Golovima Vilje i Dijega Košte Madriđani savladali Bilbao 2:0. Dalekometnim projektilom Kolumbijca, Valensija došla do pobede na gostovanju Hetafeu 1:0, prve od 28. septembra

• 0

U prvom nedeljnom susretu u Primeri Valensija, koju trenira srpski stručnjak Miroslav Đukić, pobedila je na gostovanju Hetafe 1:0 i tako nagovestila izlazak iz krize posle tri uzastopna prvenstvena poraza.

Gosti su došli u vođstvo u 41. minutu fantastičnim golom Kolumbijca Pabona, koji je, iako se okliznuo, uspeo da uputi neodbranjiv udarac sa oko 25 metara. U nastavku meča bilo je po nekoliko prilika za oba tima, ali rezultat se nije menjao i "slepi miševi" upisali su nova tri boda, što im je prva pobeda u šampionatu još od 28. septembra kada su sa 1:0 savladali Rajo Valjekano.

Madriski Atletiko već u prvih 45 minuta napravio je ono glavno protiv gostiju iz Bilbaoa. David Vilja u 33. minutu doveo je "jorgandžije" u vođstvo, koje je Dijago Košta duplirao u 41. minutu i 2:0 je ostalo do kraja.

Madriđani su bez mnogo problema čuvali prednost, a Bilbao je meč završio sa 10 igrača, posle isključenja Morana u 79. minutu zbog drugog žutog kartona. U meču je bilo dosta nervoze, još osmorica fudbalera dobili su žute kartone.

Ovim trijumfom četa Dijega Simeonea zadržala je priključak za vodećom Barselonom za kojom zaostaje samo bod.