Krul vodio Njukasl do pobede, "Građani" pali u Sanderlendu! (VIDEO) (GIF)

Zahvaljući sjajnom Timu Krulu ekipa Njukasla pobedila Totenhem u gostima, dok je Sanderlend zabeležio drugu vezanu pobedu na domaćem terenu, ovoga puta protiv Mančester Sitija

• 0

Njukasl postaje koban po ekipe iz Londona. Posle prošlonedeljne pobede protiv Čelsija, ovo kolo Premijer lige je pao i Totenhem rezultatom 1:0.

Na Vajt Hart Lejnu Totenhem nije uspeo da savlada fenomenalnog Tima Krula, koji je sa svojih 14 odbrana, što predstavlja rekord po broju odbrana u ovoj sezoni Premijer Lige.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Francuz Lorik Remi u 13. minutu. Remiju je ovo sedmi pogodak u sezoni.

U drugoj utakmici u nedelju, ekipa Sanderlenda savladala je Mančester Siti rezultatom 1:0. Četa Gustava Pojeta igra sve bolje i polako kreće da izlazi iz zone ispadanje. Pogodak odluke postigao je Fil Bardsli u 21.minutu.

Tako se prokletstvo Mančester Sitija na stadionu Svetlosti nastavlja, gde već četvrtu godinu zaredom gube identičnim rezultatom. Imala je ekipa iz Mančestera dosta prilika u drugom poluvremenu, ali je Sanderlend sačuvao mrežu. "Građani" je tako nastavio sa lošim učinkom na gostujućim terenima, sa samo osvojena četiri boda u šest utakmica.

U poslednjim utakmicama 11.kola, Svonsi i Stouk odigrali su sjajan meč koji je završen bez pobednika rezultatom 3:3, dok je Mančester na Old Trafordu savladao lidera Arsenal, pogotkom Van Persija u 27.minutu.