BUNDESLIGA: Majnc u finišu stigao do trijumfa, Štutgart se prošetao Frajburgom (VIDEO)

Ekipa sa zapada Nemačke pogotkom Kamerunca Čupe-Motinga u 88. minutu savladala je Ajntraht iz Frankfurta, dok je Štutgart sjajnom partijom pobedio Frajburg

• 0

Ajntraht iz Frankfurta nastavlja sa lošim rezultatima. Četvti poraz zaredom tim sa Komerzbank Anene zabeležio je na gostovanju u Majncu, rezultatom 1:0. u okviru 12.kola Bundeslige.

U nezanimljivoj utakmici u 88.minutu Kamerunac Čupe-Moting postigao je odlučujući pogodak. Gostujuća ekipa je imala terensku inicijativu koju nije uspela da materjalizuje. U finišu meča, Majnc je iskoristio pad koncentracije protivničke odbrane i time odneo sva tri boda.

Ekipa Štutgarta je posle četiri utakmice bez pobede, konačno upisala sva tri boda. Popularne "švabe" su slavile na gostovanju u Frajburgu sa 3:1. Prednost gostima doneo je bosanski reprezentativac Vedad Ibišević već u 9.minutu, a samo minut kasnije Timo Verner je duplirao prednost.

Nadu domaćinu vratio je Hanke u 78. minutu, da bi konačan rezultat postavio Verner svojim drugim golom na meču u 82.minutu.