BARAŽ: Kamerunci ubedljivom pobedom overili karte za Brazil (VIDEO)

Fudbaleri Kameruna savladali pred svojom publikom Tunis i čekirali kartu za Brazil 2014. godine

• 0

Kamerun je trijumfovao nad Tunisom 4:1 u revanš meču baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo 2014. godine. Posle prvog duela u Tunisu, koji je završen bez golova, Samuel Eto i saigrači su rešili da već na početku revanša krenu silovito i što pre izbore plasman u Brazil.

Već u četvrtom minutu napadač Fenerbahčea Pjer Vebo oduzeo je loptu štoperu tuniske reprezentacije, ušao u šesneasterac i poslao loptu iza leđa golmana Bena. Po isteku pola sata utakmice, Mudanđo je udvostručio prednost "Nesavladivih lavova", a nadu Tunižanima da mogu da naprave iznenađenje vratio je Akaiči na startu drugog dela igre.

Zatim je na scenu stupio vezista Kamerunaca Žan Makun koji je sa dva gola potopio svaku nadu gostima i obezbedio sebi i saigračima učešće na planetarnoj smotri. Prvo je posle kornera, glavom povisio na 3:1, da bi u 86. minutu postavio konačnih i ubedljivih 4:1.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!