I Meksiko ide u Brazil, čeka se još samo Urugvaj! (VIDEO)

Fudbaleri Meksika savladali Novi Zeland sa rezultatom 4:2 u revanšu baraža kvalifikacija. Poslednji učesnik SP u Brazilu najverovatnije će biti Urugvaj

• 0

Reprezentacija Meksika postala je 31. učesnik Svetskog prvenstva u fudbalu 2014. godine pošto je u revanš susretu baraža u Velingtonu savladala selekciju Novog Zelanda sa 4:2 (3:0).

Golove za Meksiko postigli su Oribe Peralta u 14, 29. i 33. minutu i Karlos Penja u 87, dok su strelci za Novi Zeland bili Kris Džejms u 80. iz jedanaesterca i Rori Falon u 83. minutu.

Meksikanci su prvi duel na svom terenu dobili sa 5:1 i ukupnim rezultatom 9:3 postali pretposlednji učesnik najveće svetske smotre fudbala koja će se dogodine održati u Brazilu.

Poslednji učesnik Mundijala 2014. biće, bez sumnje, Urugvaj koji je u prvoj utakmici plej ofa, kao gost, savladao Jordan sa 5:0. Revanš duel te dve reprezentacije igra se večeras.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!