ZVEZDA BEZ SNAGE ZA ČUDO: Od -18 do egala i nesrećnog poraza! (FOTO)

Košarkaši kluba sa Malog Kalemegdana protiv jedne od najvećih evropskih ekipa bili nadomak podviga koji bi im dao realne šanse za plasman u Top 16, ali na kraju zabeležili i peti poraz - 76:78

• 16

Košarkaši Crvene zvezde u sedmom kolu Evrolige poraženi su od slavnog Makabija iz Tel Aviva sa 76:78 (22:18, 11:17, 13:27, 30:16), a malo je falilo da vidimo jedno od najvećih čuda za skoro četiri decenije, koliko se košarka igra u hali "Pionir".

Crvena zvezda je posle katastrofalnog početka i nastavka drugog poluvremena imala zaostatak 46:64, a onda zaigrala fenomenalno i stigla do 76:76 u poslednjem minutu.

"Crveno-beli" su imali i napad za pobedu 11 sekundi pre kraja kod "pola koša" prednosti za goste, ali Demarkus Nelson je bio tragičar, okliznuo se i nekontrolisano šutirao, loptu su uhvatili gosti i uz još jedan pogođeni penal postavili konačan rezultat.

Nelson i Radenović sa po 12 poena bili su najbolji strelci Zvezde, Amerikanac je imao i pet asistencija, Šilb je postigao 11, Suimonović devet, sve iz trojki.

Kod Makabija Skorcinaidis je zabeležio 22 poena uz šut iz polja 9-10, dvocifren učinak imao je još samo Smit (11 poena), Tajas je uz osam poena zabeležio i sedam skokova, Ingles uz isti broj poena po pet skokova i asistencija.

Počelo je dinamično i jedni i drugi otvorili su meč trojkama. Šuteri su i nadalje bili raspoloženi u uvodnim minutima, Zvezda je imala 13:9, Makabi je nešto kasnije preokrenuo na 15:16.

U završnici prve četvrtine šuteri su malo posustali, Zvezda je uspela da taj period završi sa predošću 22:18, malo je falilo da Dženkins postigne u poslednjoj sekundi trojku, takoreći od svog koša, ali povredio se Raško Katić, koji je otišao u svlačionicu.

Početkom druge deonice Beograđani su prvi pogodili koš i stekli šest poena prednosti, ali nadalje su nastavili dosta nerezonski sa problematičnim dodavanjima i ispucavanjima iz daljine, pa gosti preokreću na 26:27. Dobra vest je da se Katić vratio u igru.

Skorcijanidis je do sredine druge četvrtine bio nerešiva enigma za "crveno-bele", upisao je već 13 poena.

Do kraja poluvremena viđeno je nekoliko promena vođstva, a na odmor se otišlo sa 33:35.

U drugu polovinu meča Zvezda je ušla veoma loše, Makabi je brzo stekao devet poena prednosti (33:42), što je uz završnici prvog poluvremena bila serija od 12:0 za goste. Ponovo je Skorcianidis "terorisao" centre "crveno-belih", čija igra se u tim momentima potpuno raspadala, a prednost Makabija uskoro je postala i dvocifrena kada je Tajas efektnim alej-upom postavio 37:48.

Posle još jednog koša gostiju, Dejan Radonjić tražio je tajm-aut. To nije sprečilo da prednost gostiju u nekoliko navrata naraste na 15 razlike, a u poslednji period ušlo se sa 46:62.

Na početku završne četvrtine vođstvo Makabija iznosilo je i 18 poena (46:64), da bi se tad domaćini napravili seriju s 10:0. Šilb je u tim trenucima vezao dve trojke, ali ni gosti nisu bili bez odgovora i posle 59:66, stekli su opet dvocifrenu prednost.

Zvezda je smogla snage da još jednom zapreti i priđe na 68:73. Skorcijanidis, koji je imao četiri lične, promašio je oba bacanja, a Simonović trojkom donosi svom timu zaostatak samo od dva poena. Posle dva neiskorišćena napada Radenović je novom trojkom smanjio na 74:75.

Grešili su tada i gosti, Rajs je nepunih 30 sekundi pre kraja poslao loptu u aut i Zvezda je dobila priliku za produžetak, možda i pobedu. Šilb je 14 sekundi pre završetka sa linije penala doneo egal 76:76.

Usledila je peta lična Radenovića, a Blu je pogodio samo jedno bacanje, ali Nelson se okliznuo u napadu i izbacio nekontrolisano loptu, koju su uhvatili igrači Makabija. Mitrović je napravio faul, a Blu je postavio sa penala konačnih 76:78

Barselona - Fenerbahče Ulker 94:81

Tabela: Fenerbahče 6-1, CSKA 5-2, Barselona 5-2, , Nanter 3-4, Budiveljnik 1-6, Partizan 1-6

B GRUPA:

Četvrtak

Brose Baskets - Real Madrid 69:89

Petak

Žalgiris - Emporio Armani 73:71

Anadolu Efes - Strazbur 88:65

Tabela: Real 7-0, Emporio Armani 4-3, Anadolu Efes 4-3, Žalgiris 3-4, Brose Baskets 2-5, Strazbur 1-6

C GRUPA:

Četvrtak

Stelmet - Unikaha 67:84

Olimpijakos - Galatasaraj 72:54

Petak

Montepaski - Bajern Minhen 71:62

Tabela: Olimpijakos 7-0, Galatasaraj 5-2, Bajern 3-4, Unikaha 3-4, Stelmet 2-5, Montepaski 2-5

D GRUPA:

Četvrtak

Lijetuvos Ritas - Lokomotiva Kubanj 53:84

Crvena zvezda - Makabi 76:78

Petak

Laboral Kuća - Panatinaikos 79:77

Tabela: Lokomotiva 6-1, Makabi 5-2, Laboral Kuća 4-3, Panatinaikos 3-4, Crvena zvezda 2-5, Lijetuvos Ritas 1-6

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!