LIGA EVROPE: Đukić sa Valensijom slavio u Svonsiju, Biševac sa Lionom ide dalje (FOTO) (VIDEO)

PAOK, Anži, Rubin, AZ Alkmar, Lion samo su neki od timova koji su kolo pre kraja obezbedili plasman u sledeću rundu takmičenja. Od srpskih internacionalaca, Nemanja Gudelj je golom doprineo pobedi AZ-a, Biševac je komandovao odbranom Liona, dok je Legija, Miroslava Radovića i dalje jedina ekipa bez bodova posle pet odigranih kola u Ligi Evrope.

• 0

Fudbaleri PAOKA i definitivno su obezbedili prolazak u narednu fazu takmičenja Lige Evrope, pošto su rutinski u gostima savladali Šahtjor iz Karagandija sa 2:0. Srpski internacionalac iz redova grčkog predstavnika, Zvonimir Vukić, odigrao je poslednjih petnaestak minuta meča.

Miroslavu Đukiću i Valensiji u prvenstvu Španije ne cvetaju ruže, ali u Evropi igraju prilično dobro. "Slepi miševi" su prolaz obezbedili još u prethodnom kolu, a sada su ga ukrasili pobedom u Svonsiju 1:0, golom Pareha u 20. minutu, što je revanš za debakl u prvom kolu, pa će Velšani morati da se potrude u poslednjoj rundi u Sent Galenu.

Dobri znalci srpskih klubova, Černomorec i Ludogorec zabeležili su pobede, Ukrajinci su do trijumfa stigli nu nadoknadi golom Didenka, a prethodno je posle vođstva Zagrepčana od 20. minuta pogotkom Bećiraja, uzjednačenje doneo Antonov u 78. minutu, dok su Bugari sa dva gola Bezjaka savladali PSV.

Ludogorec je obezbedio nokaut fazu, dok će u Ajndhovenu PSV i Černomorec u direktnom duelu odlučiti ko će za njim.

Dve ruske ekipe, Anži i Rubin iz Kazanja, iako su igrale nerešeno na domaćem terenu, igraće u sledećem delu drugog po jačini evropskog takmičenja.

Totenhem je golovima u drugom poluvremenu, Čiričesa i Dembelea, savladao u gostima norveški Tromzo i zadržao stopostotan učinak u dosadašnjem delu Lige Evrope, tako da iz grupe K u nastavak takmičenja odlazi predstavnik Engleske i Anži.

Fudbaleri Dinama iz Kijeva poraženi su od Genka 3:1 u Belgiji i moraće u poslednjem kolu da ostvare pobedu kako bi i na proleće igrali u Evropi. U njihovoj grupi Rapid je pobedio švajcarski Tun, a gol za pobedu Austrijanaca postigao je bivši fudbaler Crvene zvezde i crnogorski reprezentativac, Branko Bošković, u 64. minutu.

U istoj grupi u kojoj se nalazi PAOK, plasman je obezbedio i holandski predstavnik AZ Alkmar koji je na domaćem terenu savladao Makabi iz Haife, a strelac vodećeg gola za AZ bio je nekadašnji mladi reprezentativac Srbije, Nemanja Gudelj.

Sevilja je u poslednjem minutu regularnog dela meča protiv Eštorila ostala bez sva tri boda i na taj način dodatno zakomplikovala svoju poziciju, ali i čitavu situaciju u grupi, pošto uoči poslednjeg kola tri tima imaju šanse da se plasiraju dalje, pored tima iz Andaluzije tu su još i Liberec i Frajburg.

U Grupi I Lion, u čijem je timu čitav meč odigrao Milan Biševac minimalcem je savladao Betis i tako obezbedio ušešće u narednoj fazi Lige Evrope.