PREMIJER: Istorijski trijumf Hala protiv Liverpula, pobede Čelsija i Sitija! (VIDEO)

Hal po prvi put savladao tim sa Enfilda 3:1. Efektnim golovima Vokera i Sandra Totenhem dva puta vodio protiv Junajteda, ali Vejn Runi uspeo je da donese egal, a meč je odlučen sa penala. Čelsi - Sautempton 3:1, Siti - Svonsi 3:0

• 3

Posle šestice u Mančesteru protiv Sitija, Totenhem je u 13. kolu Premijer lige dočekao drugi klub iz istog grada, mnogo slavniji Mančester junajted i pokazao se daleko bolje, remiziravši 2:2 u veoma zanimljivoj predstavi.

"Pevci" su dva puta dolazili u vođstvo sjajnim golovima Vokera (iz slobodnjaka) i Sandra, poravnavao je Runi, drugi pogodak usledio je iz penala.

Kapiten Junajteda, Srbin Nemanja Vidić, u 88. minutu dobio je žuti karton kada je nepropisno zaustavio Džermejna Defoa, koji je bio u opasnom naletu po desnoj strani. Prekršaj se isplatio jer domaćini nisu uspeli da urade ništa značajno iz prilično dobre pozicije.

Hal Siti slavi prvu pobedu u istoriji protiv Liverpula, 3:1! Tim sa Enfilda posle remija sa Evertonom polako gubi korak sa Arsenalom, a raspoloženi kapiten Stiven Džerard, koji je postigao gol nije bio dovoljan za trijumf protiv Hala.

Liverpul je protiv Hala igrao bez povređenog Danijela Staridža, koji je na treningu u petak doživeo povredu skočnog zgloba zbog koje će odsustvovati dva meseca.

Golmana "crveni" osim igrača domaće ekipe Livermora i Mejera savladao je i njegov saigrač Martin Škrtel, koji je autogolom potvrdio pobedu Hala.

Čelsi se na Stamford bridžu namučio protiv Sautemptona koji je poveo u 13. sekundi golom Rodrigeza. Preokret je usledio u drugom poluvremenu, a egzekutori su bili Kejhil i kapiten Teri, posle kornera koje je izvodio Mata.

Demba Ba u 90. minutu postavio je konačnih 3:1, na asistenciju Ramireša.

Mančester siti nije imao tih problema u utakmici sa Svonsijem. Negredo je u osmom minutu doneo prednost "građanima", a Velšane je sa dva gola u nastavku dotukao Samir Nasri.