Partizan se mučio sa Olimpijom, uz odličnu partiju Bogdanovića!

Crno-beli su posle nesrećnog poraza u Francuskoj uspeli da prevaziđu težak psihički momenat i pobede Olimpiju 63:52 (17:20, 18:11, 14:13, 14:8)

• 2

Košarkaši Partizana pobedili su Olimpiju sa 63:52 (17:20, 18:11, 14:13, 14:8) u utakmici 10. kola ABA lige, čime su se izjednačili na deobi prve poziciji sa Crvenom zvezdom i Cedevitom.

Loš početak meča i zaostatak od devet poena koje su crno-beli imali sredinom prve deonice, četa Duška Vujoševića nadoknadila je čvrstom odbranom i trojkama Bogdanovića i Kinsija.

Već do poluvremena crno-beli su imali četiri poena prednosti, a početkom poslednje deonice uspeli su da reše utakmicu serijom 10:2 čiji je inicijator bio najbolji igrač susreta Bogdan Bogdanović koji je postigao 21 poen uz sedam skokova i šest asistencija.

PRVA ČETVRTINA

Olimpija je sa dve trojke otvorila utakmicu u Pioniru, a crno-beli su za prva četiri minuta postigli samo dva poena. Ni posle taj-auta Vujoševića Partizan nije stabilizovao igru pa su Ljubljančani vodili sa 16:7. Ipak serijom slobodnih bacanja crno-beli su kraja prve deonice, u kojoj je Gailius postigao čak 11 poena za Olimpiju, a Bogdanović 9 za Partizan, uspeli da smanje zaostatak na tri poena.

DRUGA ČETVRTINA

I drugu deonicu crno-beli su loše započeli, pa je Olimpija serijom od osam vezanih poena napravila dvocifrenu prednost. Ipak crno-beli su sa dve trojke Bogdanovića i pogotkom Kinsija, uz snažnu odbranu uspeli da se vrate u igru, a košem Milutinova minut pre kraja poluvremena stigli su i do prvog vođstva na meču. Na poluvreme Partizan je otišao sa prednošću 35:31.

TREĆA ČETVRTINA

Partizan i Olimpija su odigrali izjednačenu deonicu u kojoj su crno-beli uspeli da uvećaju prednost sa poluvremena za jedan poen. Trener Ljubljančana Aleš Pipan iznerviran zbog jedne sudijske odluke dobio je tehničku grešku, ali crno-beli nisu uspeli da iskoriste taj momenat i odlepe se na veću razliku. Očekuje nas uzbudljiva poslednja deonica.

ČETVRTA ČETVRTINA

Crno-beli su serijom 10:2 početkom poslednje deonice, napravili prvu dvocifrenu prednost koju nisu ispuštali do kraja meča. Bogdanović je bio glavni igrač u dobroj seriji Partizana, koji su meč dobili sa 11 poena prednosti.

Igokea – Budućnost 75:68

TABELA: Crvena zvezda 8-2, Partizan 8-2, Cedevita 8-2, Cibona 7-3, Igokea 6-4, Budućnost 6-4, Mega Vizura 5-5, Zadar 4-6, MZT 4-6, Krka 4-6, Radnički 3-7, Solnok 3-7, Olimpija 2-8, Široki 2-8.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!