• 0

SRPSKI DERBI U LŠ: Radnički savladao Partizan!

Prvi, istorijski meč najelitnijeg evropskog vaterpolo takmičenja u Kragujevcu, pripao je domaćoj ekipi sa 8:6 (1:1, 2:2, 2:2, 3:1)

• 0

Srpski vaterpolo derbi između Radničkog i PartizanaLigi šampiona pripao je Kragujevčanima! Domaći tim slavio je sa 8:6 (1:1, 2:2, 2:2, 3:1), čime su Kragujevčani zadržali stoprocentni učinak posle dva kola!

Duel dve srpske ekipe obeležio je veliki broj preokreta, a domaća ekipa uspela je da izađe kao pobednik i borbi nerava i po drugi put u sezoni savlada crno-bele, jer su na startu domaćeg šampionata slavili sa 11:8.

U prvom poluvremenu obe ekipe igrale su jaku odbranu pa su golmani po samo tri puta vadili loptu iz mreže. Jedini strelac za crno-bele u tom delu bio je mladi Dušan Mandić, dok su Kragujevčani preko Filipovića i Zlokovića održavali egal.

I nastavak meča na plivalištu u Kragujevcu doneo je izjednačenu borbu i rezultat, jer se u poslednjih osam minuta ušlo rezultatom 5:5, ali raspoloženi Mandić nije mogao sam da donese pobedu crno-belima. Iskusni igrači Radničkog Filipović, Zloković i Ćirić pogotcima u poslednjem delu doveli su domaći tim do istorijskog trijumfa u Kragujevcu!

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!