PREMIJER: Čelsi u stopu prati Arsenal! (VIDEO)

Ekipa Žozea Murinja iskoristila ubedljiv poraz "tobdžija" od Mančester Sitija i pobedom nad Kristal Palasom se približila na svega dva boda zaostatka

• 0

U ostalim utakmicama 16. kola Premijer lige koje su na programu u subotu, Čelsi je zabeležio pobedu nad Kristal Palasom, dok su Njukasl i Sautempton podelili bodove. Po tri boda su osvojili i Kardif i Everton, dok su Vest Hem i Sanderlend odigrali meč bez golova. To je bio peti remi "čekićara" ove sezone.

Čelsi je savladao tim koji očajnički da se iskobljea iz zone ispadanja, a golove su postigli Toers u 16. minutu i Ramiserš u 35. Jedini gol za Kristal Palas postigao je Šamak u 29. minutu, ali sem toga autsajderi nisu mogli da se nadaju još nekom golu protiv ekipe Žozea Murinja.

Ovom pobedom se Čelsi približio vodećem Arsenalu na svega dva boda na tabeli.

Everton je prikazao ubedljivu igru protiv Fulama i savladao ga rezultatom 4:1. Zanimljivo da je ovo 21. pobeda u nizu nad Fulamom, što je najduži niz u istoriji engleskog fudbala.

Sva četiri gola za Everton postigli su različiti fudbaleri - Osman, Koleman, Beri i Miraljas. Za Fulam je pogodip jedino Berbatov, i to sa penala.

Meč dana ostaje derbi između Mančester Sitija i Arsenala, koji je završen pobedom "građana" rezultatom 6:3.