BRAVO, VELJO! Srpski plivač je evropski šampion na 200 metara leptir!

Stjepanović je osvojio je zlatnu medalju u trci na 200 metara leptir na prvenstvu Evrope u malim bazenima u danskom Herningu

• 3

Nova medalja za Srbiju u plivanju! Velimir Stjepanović osvojio je zlatnu medalju u trci na 200 metara leptir na prvenstvu Evrope u malim bazenima u danskom Herningu.

Stjepanoviću je to druga medalja, a prethodno je osvojio bronzu na 400 metara slobodnim stilom.

On je do trijumfa došao u vremenu od jednog minuta, 51 sekunde i 27 stotinki.

Srebrna medalja pripala je Poljaku Pavelu Koženijovskom (1:51:36), dok je bronzu osvojio Rus Nikolaj Skvorcov (1:51:62).

SILAĐI ŠESTI U FINALU 50 METARA PRSNO

Reprezentativac Srbije u plivanju Čaba Silađi zauzeo je šesto mesto u finalu trke na 50 metara prsno.

Silađi je u finalu je imao vreme od 26,69 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je Slovenac Damir Dugonjić koji je trku završio u vremenu od 26 sekundi i 21 stotinke.

Francuz Ðakomo Perez Dortona došao je do srebra (26,55), dok je bronzana medalja pripala Ircu Beriju Marfiju (26,56).

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!