PREMIJER LIGA: Junajted ubedljiv protiv Vile, petarda Liverpula protiv Totenhema !

Crveni-đavoli slavili su na gostovanju Aston Vili sa 3:0, dok je ekipa Brendana Rodžersa na "Vajt Hart Lejnu" brojala do pet uz dva pogotka kapitena Luisa Suareza

• 0

Navijači Mančester junajteda konačno mogu da se raduju pobedi svojih miljenika u Premijer ligi! Ekipa Dejvida Mojesa savladala je na gostovanju Aston Vilu sa 3:0, pa posle 16. kola zauzimaju osmu poziciju na tabeli!

Posle dva poraza od Evertona i Njukasla, "crveni đavoli" uspeli su da prekinu seriju loših igara i izbegnu treći uzastopni negativan rezultat, što se timu sa Old Traforda poslednji put dogodilo 2001. godine.

Napadač Junajteda Dani Velbek sa dva pogotka prekinuo je višemesečni period u kojem nije uspeo da zatrese protivničku mrežu, jer je jedine golove u ovoj sezoni postigao u prvom kolu protiv Svonsija, kada je takođe dva puta bio strelac, a razloga za slavlje imao je i Tom Kleverli koji se posle tačno godinu dana upisao u listu strelaca!

Utakmicu na Vila parku obeležio je povratak Darena Flečera, koji je posle godinu dana pauze, ušao na teren u 70. minutu umesto Rajana Gigsa, dok srpski fudbaler Nemanja Vidić nije bio u konkurenciji za sastav.

Liverpul je razbio Totenhem na "Vajt Hart Lejnu". Ekipa Brendona Rodžersa odigrala je fenomenalnu utakmicu i slavila sa 5:0. Sve je počelo u 18. minutu kada je kapiten Liverpula na ovom meču,  Urugvajac Luis Suarez postigao pogodak. Pet minut pre odlaska na odmor Džordan Henderson duplira prednost svog tima.

U drugom poluvremenu, domaćin je zaigrao bolje, ali ih je isključenje Paulinja u 63. minutu presklo, pa su ih "Crveni dokrajčili. Treći pogodak delo je dvadesetogodišnjeg levog beka Flanagana u 75. minut. Na 4:0 povisio je ponovo Suarez svojim sedamnaestim golom u ovoj sezoni četiri minuta pre kraja, dok je konačan rezultat postavio Rahim Sterling u nadoknadi vremena.