Liverpul na čelu Premijer lige uz šou Suareza, pobede Sitija i Junajteda! (VIDEO)

Urugvajac sa dva gola i asistencijom povukao svoju ekipu do pobede nad Svonsijem 3:1, pa će klub sa Enfilda bar do ponedeljka uveče boraviti na prvom mestu. "Građani " ponovo priredili goleadu i u uzbudljivom meču savladali Fulam kao gosti 4:2, dok je njihov gradski rival lako izašao na kraj sa Vest Hemom 3:1

• 4

U prvoj utakmici 17. kola Premijer lige Liverpul je savladao Kardif 3:1 i  zaseo na čelo tabele, bar do ponedeljka kada je na programu veliki derbi između Arsenala i Čelsija.

Centralna ličnost meča bio je Luis Suarez, napadač domaćih koji je postigao dva gola i jedan namestio.Prvi gol pao je u 24. minutu kada je Suarez na volej dočekao odlično nabacivanje Hendersona, i sa 16 metara uputio neodbranjiv udarac.

U završnici prvog poluvremena Urugvajac je u 42. minutu asistirao Rahimu Sterlingu za drugi gol Liverpula, mada je mogao i sam da šutira, a u 45. na dodavanje petom Hendersona Suarez je sa oko 20 metara uputio felširanu loptu koja je bila nedostižna za golmana Maršala.

Kardif se nije predao posle viskog vođstva protivnika i u 58. minutu Muč je smanjio prednost domaćina na 3:1, a 12 minuta kasnije sudija nije svirao čist penal za goste kada je Škrtel faulirao Nuna. Kontakt golmana gostiju sa Sterlingom mogao je da se okarakteriše kao da je za najstrožu kaznu u 74. minutu, međutim kada nije svirano ono ranije nije trebalo ni ovo.

U završnici meča Suarez je imao priliku i za het-trik, kod pomenute šanse Sterlinga pogodio je stativu, uputio još par opasnih udaraca, ali nije imao sreće da još jednom zatrese mrežu. Ipak njegov bilans od 19 golova je ništa manje nego fantastičan, to je više nego što je postiglo 11 timova do ovog trenutka.

Mančester siti koji je u prethodnom kolu natrpao šest komada Arsenalu na gostovanju Fulamu zadovoljio se sa "svega" četiri. Građani su na poluvremenu imali dva pogotka prednosti, međutim domaćini su stigli do egala posle neverovatnog autogola Kompanija koji je u prvih 45 minuta jednom pogodio i na pravu stranu.

U završnici gosti su "dodali gas" i preko Navasa i Milnera obezbedili trijumf 4:2 i nova tri boda sa kojima su izbili na drugo mesto.

Mančester junajted zabeležio je sigurnu pobedu nad Vest Hemom 3:1.Velbek u 26. i Januzaj deset minuta kasnije doneli su lep kapital u prvom poluvremenu. Jang je u 72. minutu uvećao prednost, a Kol je u 81. minutu ublažio oraz "čekićara".

Njukasl je nastavio sa odličnim rezultatima, zabeleživši u osam mečeva od počeka novembra šestu pobedu, 3:0 na gostovanju Kristal Palasu. Crno-beli su poveli preko Kabaja u 25. minutu, duplirali prednost autogolom Gabidona, a uspeh je "zašećerio" Ben Arfa iz penala pred kraj.